Stáhnout (PDF)

Časté otázky o sauně, použití finské sauny, infrasauny


Co znamená "4 v 1" sauna?


Na jednom m2 umíme zajistit čtyři služby:
1: solná sauna
2: Infrasauna
3: Finská sauna
4: Parní sauna
Tím můžeme ušetřit peníze i místo.

Jak často mohu používat infrasaunu?


Díky šetrné léčbě infrasauny můžete saunovat byť každý den.
 

Kolik kalorií spaluje infra sauna, zeštíhluje infrasaunovanie?


Během 30 minutového infra kúře můžeme "spálit" i 300 kalorií! Zatímco Vy si odpočíváte v příjemném teple infra sauny, zatím Vaše tělo tvrdě pracuje: produkuje pot, pumpuje krev, čili se pokusí zchladit se. Podle výzkumů během 30 minut infrasaunovania Váš organismus spálí tolik kalorií, jako byste stejně dlouho veslovali, nebo běželi. Ztrácíte nejen tekutinu, ale i kila!

Snižuje bolest infra sauna?


Teplo infra sauny vnikající do hloubky napomáhá roztažení vnějších krevních cév, přinášel utišení a uzdravení zraněním svalů a měkkých tkání. Intenzivnější krevní oběh odveze odpadky, které se vyloučí během látkové výměny a zásobí svaly krví bohatou na kyslík, a tak svaly se rychleji regenerují. Svaly zabezpečují největší pružnost tehdy, jestliže v okolí svalstva tkáně jsou teplé.

Zesiluje imunitní systém používání infrasauny?


Hloubkové teplo infrasauny zvyšuje teplotu těla, jakoby vyvolala umělou horečku. Jako organismus bojuje proti této (domnívat) horečce, tak přitom se zesiluje. Díky intenzivní pocení se dostávají toxické a odpadní látky z těla as tím se Vaše zdraví a odolnost proti chorobám zlepší.

Zlepšuje, posiluje krevní oběh infrasauna?


Jak naše tělo zvýší produkci potu, aby se ochladila, tak naše srdce stále tvrdší pracuje. Chce čím více krve, čím rychleji pumpovat a takto se postará o naši zvýšenou spotřebu ze stálého cvičení.

Očistí organismus od škodlivých látek infrasauna?


Zrychlený krevní oběh podporuje potní žlázy, aby uvolnily škodlivé a odpadní látky. Každodenní pocení může pomoci při detoxikaci organismu, protože zabrání v organismu nahromadění se těžkých kovů (olovo, rtuť, zinek, nikl, kadmium) a také alkoholu, nikotinu, sodíku, kyseliny.

 

Odstraní celulitidu infrasauna?


Infrasauny napomáhají při odstranění celulitidy (nahromaděné tuková tkáň pod kůží, které tvoří z velké části voda a tuk uvízlé ve "sáčcích"). Evropské salony krásy pravidelně používají během ošetření každodenní kúru saunou, protože vyzařující teplo v infrasauně se dostane třikrát hlouběji pod kůži jako u tradičních saunách, a proto jsou mnohem účinnější.
 

Odstraní bolesti kloubů infrasauna?


Infračervená terapie je často používána při léčbě nemocných lidí trpících některými druhy kloubních onemocnění. Vedle toho léčba je prokázány účinná při vykloubeniny, při křečích svalstva, ztuhnutí kloubů a zmírňuje stížnosti bolesti svalstva a kosterní soustavy. Infra terapií se dá zmírnit, nebo zcela odstranit znecitlivění, bolest a citlivost, které jsou charakteristické ve starším věku.
 

Uvolní stres, zklidňuje infrasauna?


Asi nejrychlejším účinkem pravidelného používnia infra sauny je zotavení, jak odstraní problémy přicházejíc se životome a napětí. Jen několik minut v teple infra sauny a ihned pociťujeme blahodárné účinky, jako bychom se znovu narodili. Stejně se osvěží tělo i duše.

Infrasauna zkrášluje pokožku?


Vydatným pot, který se objeví již po několika minutách strávených v infra kabině obsahuje ve velkém množství odpadní látky nahromaděné v tkáních a odumřelé kožní buňky. Zrychlený krevní oběh vyvolá na povrch přirozené živné látky pokožky, napomáhá uzdravení vyrážek, popálenin i řezů. Otevřené rány se rychleji zahojí a zůstanou po nich menší jizvy.

Léky a saunování?


V případě, že užíváte léky předepsané na recept, před saunováním konzultujte s Vaším lékařem, neboť infra vlny a zvýšená tělesná teplota případně můze změnit účinek léků. Některé přípravky zhoršují schopnost organismu odvézt a zpracovat teplo.

Alkohol a saunování?


Oproti známé domněnky nedoporučuje se takzvaně "vypotit" kocovinu. Pod vlivem alkoholu se sníží naše soudnost, tím pádem si menší šancí všimneme případné negativní vlivy zvýšené teploty. Alkohol kromě jiných zvýší i tlukot srdce, což účinek sauny také zvyšuje.

Dá se používat infra sauna u hemofilie (krvácivosti)?


Lidem se zvýšenou krvácivostí se nedoporučuje používání infra sauny.

Dá se používat infra sauna při zvýšené teplotě, horečce?


Při horečce / zvýšené teplotě se nedoporučuje používání žádné sauny.

Dá se používat infra sauna během těhotenství?


Nastávajícím maminkám se doporučuje konzultace s lékařem před použitím jakéhokoli sauny, neboť vyšší tělesná teplota v některých případech může ublížit embryu.

Dá se používat infra sauna během menstruace?


Infra saunování během "těžkých dnů" může dočasně zesílit menstruaci. Někdo naschvál vyvolá tento efekt s tím cílem, aby zmírnil bolest, která je během cyklu, někdo zase vynechá použití sauny během těchto dní.

Dá se používat sauna lidem s implantáty?


Kovové nohy, ruce, umělé klouby, nebo jakéhokoli jiný chirurgický implantát obvykle odráží infra vlny a tak tyto neohřeje tento systém. Přesto se doporučuje konzultace s lékařem o používání infra sauny.

Pokud pociťujete bolest v okolí implantátu nepoužívejte dále infra saunu. Silikonové implantáty (ušní, nosní protézy) ohřejí infra paprsky. Silikon začíná rozpouštět při 200 stupních, tím pádem nepůsobí na ně negativní infra sauna. Jako vždy se doporučuje konzultovat s lékařem, nebo i s výrobcem.

Je infračervené záření bezpečné?


Infra energie je zcela bezpečná, na tolik, že nemocnice např. podobnou technologií ohřívají novoredencov. Zapadá do bezpečné části infra záření oproti ultrafialovému a mikrovlnnému záření.

Proč je zvláštní kanadský červený cedr?


Červený cedr je vkusné, rovnou vláknité dřevo bez boule. Velací mají rádi zvláštní a příjemnou vůni tohoto dřeva. Roky se dá cítit vůně dřeva i při denním používání sauny. Cedr produkuje zvláštní olej, který dřevo chrání od škodlivcov a hřibů. Je vysoce odolné i zkřivení a kvůli tomu tento druh dřeva velmi rádi používají výrobci i na takových mokrých a vlhkých místech, jako je sauna.

cz hu de en at sk