Stáhnout (PDF)

Saunová kamna s možností polévání vody


Saunová kamna s poléváním vody - perfektní kombinace tradiční finské sauny a mírné páry

Svět saun je rozmanitý a barevný svět .. Krásou tohoto světu je, že každý si může vybrat pro sebe nejvhodnější typ sauny, saunování podle toho, jaký účinek chce právě dosáhnout.

Sauna může být upokojúca nebo osvěžující, suchá nebo parní, tradiční nebo biosauna, s terapií éterickými oleji nebo himálajskou solí. Sauna nám pomáhá při relaxování, regeneraci, osvěžení nebo při uvolnění svalů.

Milovníci sauny zná a používá většinou suchou saunu, tj. tradiční finskou saunu.
Jelikož každý typ sauny má různé blahodárné účinky na zdraví, vyplatí se dozvíte více io ostatních typech saunování.

V naší zemi jsou stále více rozšířené sauna seance, polití.

Saunová kamna s možností polévání jsou ideální polití různými éterickými oleji, bylinkami, ovoce, alkoholem.

Rozdíl mezi suchou saunovými kamny a kamny s poléváním vody

Suchá sauna je tradiční finskou saunou, kde pomocí elektrické pece nebo pece na dřevo se zabezpečí vysoká teplota (až 80-90 °C).

Účinkem velkého tepla se začneme ihned potit, tím se zbavíme odpadních látek z našeho organismu, a zlepší se stav pokožky.

Podstatným rozdílem mezi tradiční saunovými kamny a saunovými kamny s možností polévání vodou je množství saunového kamene.

Sloupové saunová kamna s poléváním vody obsahují až pětkrát větší množství saunových kamenů, a díky tvaru takových kamen je možné rozpálené kameny polévat vodou zboku i shora.

Vlhkost vzduchu sauny je dostatečně nízká, tím se voda z potu dobře odpaří. Při zalévání vodou je citelný silný dráždivý účinek, neboť tehdy se ochlazování odrazu přeruší.

Polijeme horké kameny vodou, a parní oblak se roztrhnou ve vzdušném prostoru sauny. Takto zvlhčován vzduch se sráží na pokožce, tím se pokožka více rozpaluje.

Takové polévání můžeme skvěle zpestřit různými éterickými oleji, medem do sauny, medovým mýdlem a dalšími doplňky do sauny. 

V dnešní době se můžeme setkat s sauna seanci nejen v hotelích, ale už i v soukromých saunách. Na takové seanci se dělají různé poiatia různými saunovými doplňky.

Účinky polití éterickými oleji je možné zvyšovat, pokud polití vícekrát zopakujeme.
V případě saunové pece s poléváním vody to nedělá problém, díky velkého množství saunových kamenů.

cz hu de en at sk