Stáhnout (PDF)

Infrazářiče Philips Vitae,Infrazářič do sauny


Podstatou užívání infrasauny je detoxikace a přehřátí tkání pomocí hloubkového tepla. Tento účinek je tím silnější a účinnější, čím je větší pronikavost infra paprsků do hloubky kůže. Pronikavost je tím větší, čím je kratší vlnová délka infračerveného záření.

V dnešní době se infasauny, infra kabíny stále více rozšířily nejen pro soukromé účely, ale iv zdravotních centrech. Infrasauny se používají se v přírodní medicíně, tradiční medicíně, v kosmetice, v hotelech, penzionech, lázních. V infrasaunách iSauna sauna manufaktury infračervené záření zajišťuje infrahalogénová lampy Philips Vitae (špičková technologie). Výsledkem dlouhých experimentálních procesů je speciálně pro tento účel vytvořené parabolické zrcadlo, které s maximální účinností odráží infra paprsky zpět do kabiny, čímž zajišťuje maximální účinnost a regulovatelnost zatížení infrazáření. To znamená, že infrazaťaženie těla je relativní pozicí těla a infrapaprsků efektivně a dobře regulovatelné.

Philips vytrvoril speciálně pro infrasauny, infra kabíny sérii infrahalogénových lamp Philips Vitae, které zajišťují celé spektrum (vlnové délky) infračerveného pásma. Infrazářiče Philips Vitae jsou na trhu jedinečné, protože obsahují i krátkovlnné infrapaprsků, které napomáhají vniknutí do nejhrubší pokožky (5-6 mm) a tím jsou schopny zajistit nejúčinnější infrazáření.
 

Infračervené pásmo


V rámci celého infračerveného pásma vyzařuje infračervená lampa Philips Vitae optimální složení (skládá se z A, B a C infračerveného záření, špičková technologie), které je nejideálnější pro lidskou pokožku. Infrazářiče Philips Vitae tak při ideální hloubce vniknutí infrazáření pod pokožku zajišťují optimální tepelnou pohodu. Infrazářiče Philips Vitae zajišťuje teplo podobné přírodního slunečního záření.

Záření celého infračerveného pásma a rovnoměrné a hloubkové ohřátí pokožky a podkoží zabezpečuje efektivní detoxikaci.

Infračervené záření A (krátkovlnné):


Infračervené záření IV A infra halogenové lampy Philips se shoduje s infračerveným zářením IV A slunce. Toto záření zajišťuje pro vrchní vrstvu pokožky (subkutánně), hloubkové (5 mm), účinné a příjemné prohřátí. Výsledkem je pocit mnohem většího tepla jako je teplota v infrasauně. Při vyvíjení infra zářiče kladali vědci a projektanti velký důraz také na přirozenou absorpční schopnost tepla pokožky.

Infračervené záření B (střední vlna):


Infrahalogénová lampa Philips Vitae produkuje 5 krát silnější infračervené záření IV B jako slunce. Infračervené záření IV B (střední vlna) má schopnost proniknout až 3-4 mm hluboko do pokožky, je odpovědná za rovnoměrné vyhřátí podkožní vrstvy.

Infračervené záření C (dlouhovlnné):


Infra paprsky infračerveného záření přírodě nedosáhnou povrch Země. Infračervené záření IV C (dlouhovlnné) zajišťuje pouze zahřátí povrchu, bez proniknutí do hloubky pokožky. Z důvodu, že schopnost pronikání infračerveného záření IV C je menší než při záření IV A, jeho úkolem je upozorňovat snímače bolesti, které se umísťují pod pokožkou.

Technické informace infrazářiče Philips Vitae:

 

  •     K provozování infrazářiče Philips Vitae je potřebný 230 V-ový jednofázový elektrický obvod
  •     Světelné tělesa se prodávají s výkony 350W, 500W a 750 W
  •     Životnost infrazářiče Philips Vitae je 5000 provozních hodin. To znamená, že při průměrném používání je životnost lampy 30-35 let
  •     Rozměry infrazářiče Philips Vitae: 83x18x9 cm (vodorovné); 83x18x13 cm (rohové)
  •     Barevná teplota infrazářiče Philips Vitae: 1750 Kelvin


 

Sekční regulátor výkonu a tepla, časový spínač


Pomocí ovladače lze nastavit v procentuálním poměru infračervené záření a teplotu infrazářičů Philips Vitae. V rámci infrasauny infračervené záření a teplota jsou rozděleny do dvou sekcí. V rámci jednotlivých sekcí regulování infračerveného záření je manuální a automatické. Infrazářič Philips Vitae nezatěžuje lidský organismus, protože jen postupně v malých dózách aplikuje infračervené záření, které tak rovnoměrně rozvíjí své léčivé účinky.

Ovladač - podle typu - je schopen řídení  finskej sauny, infa sauny, nebo kombinované sauny (finská sauna a infra sauna). Ovladač infra sauny komunikuje ve 3 jazycích, ukazuje čas i datum. Provoz sauny, infra sauny se automaticky vypne po uplynutí nastavené doby vyhřívání, vydá zvuková i světelný signál. Tepelná pojistka podle výrobního nastavení nad 130 ° C automaticky přeruší provoz.
 

Provoz infrazářiče Philips Vitae je bez předehřívání


Halogenová lampa Philips Vitae nepotřebuje předehřívání. Po zapnutí infrazářiče Philips Vitae můžeme ihned užívat blahodárné účinky lampy, a takto nespotřebovává zbytečnou energii oproti jiným infrazářičem (10 - 30 minut předehřívání), nebo tradiční finské sauně (45-60 minut předehřívání). Je to důsledkem toho, že okolí infra vlákna je naplněné halogenovým plynem a tak po zapnutí ihned dosáhne provozní teploty, při vypnutí také rychle se i ochladí. Halogenová lampa je tak šetrná na čas i energii. V Infrasaune i Sauna sauna manufaktury(oproti finské sauny) se zahřeje přímo osoba užívající saunu, vzduch se ohřeje jen v malé míře, protože ne je přenosným prvkem tepla. Kvůli tomu je dostačující teplota v infra sauně 40 - 65 o C.
 

Celý rozsah infračerveného pásma


Podstatou užívání infra sauny je detoxikace a přehřátí tkání pomocí hloubkového tepla. Tento účinek je tím silnější a účinnější, čím je větší pronikavost infra paprsků do hloubky kůže. Tato pronikavost je tím větší, čím je kratší vlnová délka infračerveného záření.

Infrazářič Philips Vitae je momentálně nejefektivnější infrazářič na trhu, který je schopen dostat infračervené záření co nejhlouběji pod pokožku (5-6 mm). To je díky tomu, že pouze tyto infrazářiče zajišťují celý spektrum infračerveného pásma a tak i nejhlubším pronikající krátkou vlnu.
 

Životnost halogenové lampy Philips Vitae je 5000 provozních hodin


Při pravidelném používání infrazářiče Philips Vitae disponují s 30-35 ročním provozním časem.
iSauna sauna manufaktura dává na infrazářiče Philips Vitae záruku 5000 provozních hodin nebo 5 let.

cz hu de en at sk