Stáhnout (PDF)

Čištění a údržba sauny, infrasauny


Údržba sauny, infrasauny - užitečné tipy, abyste si dlouho mohli užívat svou saunu.


Udělejte si chvilku času na údržbu své sauny, infrasauny. Údržbou se dá zvyšuje životnost sauny, infrasauny a stane se příjemnějším i samotné použití sauny, infra sauny.

Jak udržovat saunu, infrasaunu?

 

1. Všeobecné čištění sauny: s čisticím prostředkem do sauny se umíme zbavit prachu a nečistot sauny, infrasauny. Důležité je, abychom nepoužívali chemické látky obsahující chlór.


Mohou se vstřebat do dřeva sauny a během použití sauny, infra sauny mohou uvolnit látky nebezpečné pro zdraví.

Takže prach a jiné nečistoty v sauně, infrasauně je nejlepší odstranit čisticím prostředkem do sauny. Použití čističe sauny: zředěným koncentrátem přetřeme a umyjeme měkkým hadrem povrchy sauny, které tak zůstávají bez bakteriálního filmu.

Měli bychom provést čištění sauny, infrasauny tehdy, když budeme mít nejaky čas na větrání a tak víme vyvětrat celou saunu, infrasaunu a místnost kde se sauna nachází.
Tak, bez použití barvy proti plísní zabráníme přemnožení plísní v sauně, infrasauně.

2. Lavici, opěrku, podlahovou mřížku sauny, infrasauny byste měli každých 4-5mesiacov přetřít s petrolej. (Houbou nebo měkkým hadříkem).
O další informace, požádejte výrobce sauny, protože různé druhy dřeva mohou také ovlivnit údržbu a čištění sauny, infrasauny. (Například, tepelně ošetřená borovice je mnohem odolnější než jiné, měkčí dřevo)


TIP
Před každým saunováním bychom měli prostřít ručník pod sebe, tak se dá předejít znečištění lavice sauny, infrasauny! Tímto zabráníme aby pot přímo kapal na lavici sauny, infrasauny.


3.Čistenie saunové pece je jednoduchý proces. Přetřít vnější část saunové pece s bez chlorového čistícím prostředkem. Usazený vodní kámen také takto víme odstranit ze saunové pece.

Dávejme pozor jen na to, aby se náhodou nedostal čistící prostředek do vnitřní části saunové pece.

Kameny nacházející se v saunové peci nevyžadují údržbu. Obvykle se dají používat 5-8 let. Pak by bylo vhodné saunové kameny vyměnit na nové.

Celkově se dá říci, že ty části sauny, infrasauny třeba pravidelně čistit, dezinfikovat které se dostanou do přímého kontaktu s lidskou pokožkou. Tak lze předejít infekcím a vzniku špatné vůně v sauně, infrasauně.

Pokud byste měli jakoukoliv speciální dotaz, neváhejte nás kontaktovat. I proto je si dobré pořídit saunu od domácího výrobce sauny. Takto můžeme si být jistější, že dostaneme pomoc od výrobců sauny iv takových případech.

cz hu de en at sk