Stáhnout (PDF)

Suchá sauna, finská sauna


Suchá sauna - originální finská sauna


Svět saun je rozmanitý a barevný svět. Je to takový svět, kde každý si může vybrat pro sebe nejvhodnější typ sauny podle toho, jaký účinek chce právě dosáhnout.

Sauna může být uklidňující nebo osvěžující, suchá nebo parní, tradiční nebo biosauna, s terapií éterickými oleji nebo himálajskou solí.

Suchou finskou saunu můžeme používat nejen kvůli její detoxikačním vlastnostem, nebo pro její účinky podporující zdraví, je ideální i pomůckou pro zahnání únavy a starostí každodenního života.

Suchá sauna 

Suchá sauna je tradiční finskou saunou, kde pomocí elektrické pece nebo pece na dřevo se zabezpečí vysoká teplota (až 80-90 °C). Účinkem velkého tepla se začneme ihned potit, tím se zbavíme odpadních látek z našeho organismu, a zlepší se stav pokožky.

Teplota je vysoká, ale vlhkost vzduchu je nízká. Proto ji voláme suchá sauna.
Průměrná doba pobytu v sauně je 10-15 minut, po které se doporučuje 20-25 minutový odpočinek, pak je možné se vrátit do sauny.
Po používání sauny se doporučuje ochlazování studenou vodou. Může to být i formou studené sprchy, ale stále větší zájem je o ponornou vanu k sauně.
Póry naší pokožky se v suché sauny roztahují. Účinkem studené vody se tyto póry stáhnou, tím se zlepší pružnost pokožky, krevní tlak a teplota těla se znormalizuje.

Účinky sauny můžeme zvýšit použitím různých doplňků do sauny, např. saunového medu, medového mýdla, éterické oleje nebo himalájské soli.

cz hu de en at sk