Větvičky do sauny


Větvičky do sauny jsou nedílnou součástí severní sauna kultury. Větvičky do sauny, metly do sauny se dá najít u Finů (Vihti, vasta), Rusů (veniks) a také v pobaltských státech. Větvičky do sauny, metly do sauny jsou jedním způsobem masáže a duchovní očisty.
 
Větvičky do sauny, metly do sauny podporuje krevní oběh a díky své příjemné vůně osvěží tělo i duši.
 
Pojďme se podívat, jaké typy dřeva jsou vhodné, a jaké účinky mají na organismus:

Březovévětvičky do sauny: zmírňování bolesti svalů a Kibou, podpora hojení ran. Březové větvičky jsou tradiční finská větvičkami do sauny.

Dubovévětvičky do sauny: pokožka bude hladká, má protizánětlivé a upokujujúce účinky, snižuje stres. Větvičky do sauny, metly do sauny někteří doporučují na mastnou pokožku.

Eukalyptové větvičky do sauny: jsou vynikající proti nachlazení, neboť čistí dýchací cesty. Při použití esenciální olej Rostliny dodává pleti příjemnou vůni. Eukaliptové větvičky do sauny, metly do sauny májí uklidňující účinek.
 
Větvičky do sauny třeba připravit pro použití v sauně. K tomu nalijte teplou vodu do saunového kbelíku a umístěte větvičky do kbelíku. Saunové vědro s větvičkami si vezměme s sebou do sauny, aby pěkně změkly.
 
Pokud jsou velmi suché větvičky do sauny, tak je můžeme namočit do teplé vody i 1-2 hodiny před saunováním. Důležité je, aby byly větvičky do sauny měkké k použití, neboť šlehání se se suchými větvičkami je nepříjemné a dokonce i bolestivé. Použitím větviček do sauny se vyplatí počkat druhé kolo saunování, kdy jsou již póry plně rozšířené a jsme ze sebe vypotili část jedů.
 
Když už se začnete potit a větvičky do sauny jsou měkké, požádejte svého přítele, aby větvičky do sauny použil jako masážní přístroj, nebo si to můžete udělat i Vy sám.
 
Pohyby jsou těžké popsat. Může to být od lehkých dotyků když pouze listy příjemně lechtají pokožku až po silnější šlehání. Požadovaný účinek je relaxační, stimulující nebo obě. Při šlehání je dobré si větvičky do sauny několik krát znovu namočit do vody.
 
Pokud ukončíte saunování je vhodné větvičky do sauny závašně a nechat schnout, neboť dobře připravené větvičky do sauny se dají použít i více-krát.
 
Voda použitá k namočení sauna větviček může být využita dále na zalití. Výsledná vůně je takto jistě bez jiných vedlejších látek. Může se použít i ke koupání nebo na mytí vlasů!

cz hu de en at sk