Venkovní sauna, zahradní sauna, sauna domek, saunové domky


Výroba a stavba venkovní sauny, sauna domkú světové úrovni s mezinárodním certifikátem TÜV

 

Vše, co je v interiérové sauně, se dá vytvořit i v venkovní zahradní sauně v sauna domku, jen je třeba počítat s vnější teplotou, respektive s přírodními prvky. Podle nároků našich klientů postavíme kombinovanou saunu na míru skoro všude, samozřejmě s ohledem na technické vlastnosti daného místa.

Používáme výlučně jen prvotřídní finské a kanadské dřevěné materiály, protože dřevo používané venku v přírodě je vystaveno extrémním klimatickým podmínkám.
Neustále kolísání teploty, vítr, pára, rosa, déšť, sníh a silné sluneční paprsky zničí dřevo, a sníží životnost nátěru.

Úkolem vnější povrchové úpravy  venkovní sauny, sauna domkú je udržet krásu dřeva, ochránit dřevo od rozmarů počasí, pálivých slunečních paprsků a od vlhkosti.

Dobrá úprava je nejen voděodolná, ale i neparotesná, proto iSauna sauna manufaktura ošetřuje venkovní dřevěný obklad dvěma vrstvami ošetřujícího oleje.

Díky speciálním akumulačním saunovým kamnům, saunová kamna má minimální spotřebu energie mimo provoz, nahromaděné teplo uskladňuje, dokud ho nevypouští s nadvyhnutím krytu saunové pece. S tímto způsobem je zahřátí sauny velmi rychlé, a tak je šetrné na energii.

Při umístění zahradní sauny,sauna domku je vhodné myslet i na to, že ochlazení mezi dvěma saunování můžeme podpořit se sprchou, ponornou kádí případně relaxací venku na lehátku. Tyto způsoby ochlazení jsou po 80-90 stupňové teplotě příjemné byť iv zimě.

 

Potřebné vybavení při  venkovní sauně, sauna domku

 

Větrání záhradní sauny, sauna domku:


Větrání je podstatný element při vhodně fungující venkovní sauně. Nepříjemný a špatný pocit v sauně se často stává kvůli nedostatku kyslíku v sauně a ne kvůli tomu, že někdo neumí snášet saunu.
Větrání je důležité i při vysušování záhradní sauny, abychom odstranili vlhkost a abychom zabránili tvorbě hub.
V případě venkovní sauny iSauna sauna manufaktury jsou pár centimetrů nad dveřmi a na straně oproti dvě mezeře, které zajišťují optimální zásobu kyslíku sauny a proudění vzduchu.

Tepelná izolace venkovní sauny, sauna domku:

 

Při stavbě venkovní sauny třeba věnovat velkou pozornost izolací.
iSauna sauna manufaktura používá efektivní, moderní izolace Puren, vodo a těplo vzdorné, spojení připravené z tloušťce 4cm bez tepelného mostu.

Vodotěsná izolace záhradní sauny, sauna domku:


iSauna sauna manufaktura věnuje předevsím pozornost na vytvoření vhodného podstavce zahradní sauny, protože právě toto je to místo, kde kvůli chybné a neodborné realizací občas vzniknou problémy, které mohou být nebezpečné na zdraví.
Pokud se dřevo bez úpravy dostane delší dobu do kontaktu s vodou (např. časté mytí s velkým množstvím vody, nebo zůstane na nich voda), často může vést k předčasnému práchnivění dřeva a vzniku plísni, což je výslovně škodlivé na zdraví.

 

Vnější povrchová úprava dřevěných materiálů venkovní sauny, sauna domku:


Dřevo používané v exteriéru je vystaveno excentrickému počasí. Stále výkyvy teploty, vítr, pára, rosa, déšť, sníh a sluneční paprsky s velkou energií zničit dřevo a snižují odolnost nátěru.
Úkolem povrchové úpravy dřeva (při záhradní sauny) je aby zachovala krásu dřeva a aby chránila dřevo před nepříznivým počasím, před páliacími paprsky slunce a před vlhkostí.
Ale dobrá úprava není jen vodovzdorná ale i neparotesná. Kvůli tomu iSauna sauna natírá venkovní dřevo dvěma vrstvami bio oleje.

 

Vytvoření střechy venkovní sauny, sauna domku:


Při vytvoření venkovních saun používáme šindelovou střechu. Dá se vybrat z více odstínů.

Odvedení dešťové vody venkovní sauny, sauna domku:

 

Každá záhradní sauna potřebuje okapovou rouru na déšť, neboť přímo stékající voda dříve nebo později může zapříčinit vážné škody v sauně.

 

Osvětlení záhradní sauny, sauna domku:


Záhradní sauny jsou osvětleny speciálním vodovzdorným bodovým LED osvětlením vhodným do exteriéru.

 

Ovladač venkovní sauny, sauna domku:

 

Ovladač - podle typu - je schopen řídit finskou saunu, infasaunu, nebo kombinovanou (finská a infra) saunu. Komunikuje ve 3 jazycích, ukazuje čas i datum.
Provoz sauny se automaticky vypne po uplynutí nastavené doby vyhřívání, vydá zvukový i světelný signál.
Tepelná pojistka podle výrobního nastavení nad 110 ° C automaticky přeruší provoz.

cz hu de en at sk
Poradíme? ×
Márta LacoMárta Laco Márta Laco International manažér Zaslání zprávy Online průzkum sauny
Szilárd DarnaiSzilárd Darnai Szilárd Darnai Architekt, dizajnér Zaslání zprávy Online průzkum sauny