Stáhnout (PDF)

Historie sauny


 

Slovo sauna pochází z finského slova "sávu". Tento výraz znamená kouř, který viditelně stoupá z lidského obydlí postaveného v zemi. Svědčí to o tom, že prvními saunami byly dřevěné domky bez komínů, postavené pod úrovní terénu, vytápěné ohništěm.

 

Historie sauny


Předchůdcem dnešní sauny byly lázně, ve kterých se nacházela tzv. potní místnost. Podle archeologických nálezů tento důmyslný vynález užívali především praobyvatelé Asie, severní a střední Ameriky, ale i Evropy.
Ať už to byly potní lázně Skytů u Černého moře, kamenné lázně Řeků a Římanů, germánské nebo slovanské kouřové lázně, kromě Rekondiční plnily i důležitou společenskou funkci.

Během staletí prošly sauny významnými změnami. Z jednoduché jeskyně s ohništěm, přes jámy zakryté kůžemi, zemljanky a dřevěné sruby, až po dnešní pestrou škálu důmyslných parních domků a zařízení.
 

Země původu sauny


Nejznámější velmocí v saunování je Finsko. Tady se z primitivní zemljanky s kouřovým ohništěm obloženým kameny postupně vyvinula stavba vytápěna elektrickým proudem.

V současnosti je v této zemi kolem 1,5 milionu saun a obřad je součástí takřka každodenní kultury těla a duše. Pro Finů sauna zároveň symbolizuje jakousi hranici, která dělí pracovní den od času vyhrazeného pro odpočinek.

Sauny jsou určeny jednak pro relaxaci celé rodiny, ale sauny se využívá sají i na pracovní schůzky a jako místo, kde se bez emocí a nepříznivých nálad vyřizují obchody. Vždyť zároveň se šatstvem člověk odkládá i svou přetvářku.

Módní vlna saunování se v rámci Evropy rozšířila zejména v šedesátých letech minulého století. V roce 1924 se o popularizaci sauny jako zdravého způsobu péče o tělo zasloužili finští sportovci.

Na olympiádě v Paříži si dali postavit vlastní saunu. Nápad se zalíbil i ostatním zúčastněným, a tak již o dvanáct let později blahodárný vliv sauny užívali další stovky delegací z celého světa.

Finsko se brzy stalo velmocí v exportování saun z kvalitního dřevěného materiálu.
Sauny dodává dodnes téměř do celého světa.

Sauny v současnosti:

 

iSauna sauna manufakturu jsme založili za účelem popularizovat životní formu a životní styl, jehož součástí je i denní používání domácí sauny špičkové kvality.

Hlavní činností iSauna sauna manufaktury byla ze začátku výroba finské sauny a infra sauny.
Dnes už můžeme hrdě tvrdit, že hrajeme důležitou roli v oboznávaní kultury saunování na Slovensku projekcí, výrobou a celkovou realizací nejen finské sauny a infrasauny, ale i kombinované sauny, parní sauny, himálajské solné sauny, wellness místností, venkovní sauny a sauna domků špičkové kvality.

Naše obchodní politika:

 
Exkluzivně individuální řešení ve stavbě a výrobě saun. Díky naším odborným znalostem, zkušenostem a díky poradenského a projektorského týmu s velkou odbornou minulostí ve výrobě saun Vám realizujeme takové sauny, infra sauny, himálajské solné sauny, solné kabiny které splňují všechny Vaše požadavky, respektive poskytují maximální požitek funkce a designu, přitom materiály i výrobní technologie jsou v souladu s přírodou.
 

iSauna sauna manufaktura, vlastní výrobna a celý náš profesionální tým od samého začátku neustále pracují za cílem, aby si naši nároční zákazníci mohli odpočinout od každodenních starostí a zachovat si své zdraví a zdraví své rodiny ve vysněných saunách šitých na míru jejich konkrétním představ.

 
Jsme hrdí na to, že naše sauny vyrábějí profesionální odborníci výlučně jen z prvotřídních materiálů a pomocí nejmodernějších strojů. Díky tomu profesionálnímu postoji již dlouhá léta úspěšně spolupracujeme s více zahraničními partnery.
Sauny vyrobené infrasauny, parní sauny, kombinované sauny, venkovní sauny, sauna domky podle našeho moderního designu, našich individuálních představ a pomocí nejprofesionálnější technologie mohou být ozdobou nejen bytů i zahrad, ale jsou vhodné i jako rozšíření služeb ve wellness hotelech a fitness centrech.

 
Premium sauny na míru je možné vyrobit jen s použitím vysoce kvalitních materiálů a vysokým stupněm odborné způsobilosti. Naši profesionální výrobu dokazuje i náš mezinárodní certifikát TÜV, který dostala naše vyrobní firma sauna. Mezinárodní certifikát TÜV na kombinované venkovní sauny v celé Evropě získala jen naše společnost.

cz hu de en at sk