Stáhnout (PDF)

Vytvoření venkovní ​​sauny, sauna domku


 

Přednosti postavené sauny v zahradě, na terase, jako samostatná budova se ukáže v tom, že je v přímém kontaktu se zahradou. Vše, co je v interiérové sauně, se dá vytvořit i v záhradní sauně jen je třeba počítat s vnější teplotou, respektive s přírodními prvky. Podle nároků našich zákazníků postavíme venkovní saunu skoro všude, samozřejmě s ohledem na technické vlastnosti daného místa. V každém případě je potřebný pevný, vodorovný základ, podle možnosti dlažba z kamene s 5-5 cm okrajem. Podle velikosti a vytváření venkovní sauny je potřebný buď jednofázový nebo třífázový elektrický proud se sítí s vyhovujícím příčným řezem, zvlástního s pojistkou.

 

Potřebné vybavení při venkovní sauně:

 

 

Větrání venkovní sauny,  sauna domku:

 

Větrání je podstatný element při vhodně fungující venkovní sauně. Nepříjemný a špatný pocit v sauně se často stává kvůli nedostatku kyslíku v sauně a ne kvůli tomu, že někdo neumí snášet saunu. Větrání je důležité i při vysušování  záhradní sauny, abychom odstranili vlhkost a abychom zabránili tvorbě hub. V případě  venkovní sauny iSauna sauna manufaktury jsou pár centimetrů nad dveřmi a na straně oproti dvě mezeře, které zajišťují optimální zásobu kyslíku sauny a proudění vzduchu.

Tepelná izolace venkovní sauny, sauna domku:Při stavbě venkovní sauny třeba věnovat velkou pozornost izolací. iSauna sauna manufaktura používá efektivní, moderní izolaci Puren, vodo a tělo vzdorné, spojení připravené z tloušťce 4 cm bez tepelného mostu.

Vodotěsná izolace záhradní sauny, sauna domku:


iSauna sauna manufaktura věnuje předevsím pozornost na vytvoření vhodného podstavce  venkovní sauny, protože právě toto je to místo, kde kvůli chybné a neodborné realizací občas vzniknou problémy, které mohou být nebezpečné na zdraví. Pokud se dřevo bez úpravy dostane delší dobu do kontaktu s vodou (např. časté mytí s velkým množstvím vody, nebo zůstane na nich voda), často může vést k předčasnému práchnivění dřeva a vzniku plísni, což je výslovně škodlivé na zdraví.

Vnější povrchová úprava sauny, sauna domku dřevěných materiálů:


Dřevo používané v exteriéru je vystaveno excentrickému počasí. Stále výkyvy teploty, vítr, pára, rosa, déšť, sníh a sluneční paprsky s velkou energií zničit dřevo a snižují odolnost nátěru. Úkolem povrchové úpravy dřeva (při exteriérových saunách) je aby zachovala krásu dřeva a aby chránila dřevo před nepříznivým počasím, před páliacími paprsky slunce a před vlhkostí. Ale dobrá úprava není jen vodovzdorná ale i neparotesná. Kvůli tomu sauna iSauna sauna manufaktura natírá venkovní dřevo dvěma vrstvami bio oleje.

Vytvoření střechy venkovní sauny, sauna domku:


Při vytvoření venkovních saun používáme šindelovou střechu. Dá se vybrat z více odstínů.

Odvedení dešťové vody venkovní sauny, sauna domku:


Každá venkovní sauna, sauna domek potřebuje okapovou rouru na déšť, neboť přímo stékající voda dříve nebo později může zapříčinit vážné škody v sauně.

Osvětlení  venkovní sauny:


Venkovní sauny jsou osvětleny speciálním vodovzdorným bodovým LED osvětlením vhodný pro exteriér.

Ovladač venkovní sauny:


Ovladač - podle typu - je schopen řídit finskou, infra, nebo kombinovanou (finská a infra) saunu. Komunikuje ve 3 jazycích, ukazuje čas i datum. Provoz sauny se automaticky vypne po uplynutí nastavené doby vyhřívání, vydá zvukový i světelný signál. Tepelná pojistka podle výrobního nastavení nad 130 ° C auomaticky přeruší provoz.

cz hu de en at sk