Stáhnout (PDF)

Biosauna - šetrná sauna


Biosauna - šetrná sauna pro každého.


Účinky sauny mohou být zcela odlišné podle toho, který typ sauny používáme.

Svět saun je rozmanitý a barevný svět. Každý si může vybrat pro sebe nejvhodnější typ sauny, saunování podle toho, jaký účinek chce právě dosáhnout: zda chce během používání sauny relaxovat, regenerovat se, nebo se trošku osvěžit, uvolnit si svaly. 

Sauna může být uklidňující nebo osvěžující, suchá nebo parní, tradiční nebo biosauna, s terapií éterickými oleji nebo himálajskou solí.

 

Biosauna v každodenním životě

Biosauna poskytuje šetrné řešení pro ty, jimž je klasická finská sauna příliš horká, případně dusivá, nebo jimž je parní sauna příliš "parní". Teplota v biosaunu se pohybuje mezi 40-60 °C, a vlhkost vzduchu je díky vestavěné saunové pece s integrovaným parním generátorem 20-60%.

Blahodárné účinky biosauny je možné zvýšit různými světelnými terapiemi a různými vizuálními efekty.

Nejnovější specialitou výroby sauny je kombinovaná saunová kamna EOS, která je šetrnou kombinací finské sauny a parní sauny.

Zvláštností této pece je, že ji můžeme vestavět za stěnu, tím může být docela skryta. Proto ji doporučujeme do luxusních sauna exkluzivních sauna kabin s individuálním designem.

Tato kombinovaná saunová kamna obsahuje kromě saunových kamenů i vlastní parní generátor.

Saunovou pec EOS ovládá speciální ovladač. 5-litrová vodní nádrž a ocelový držák pro rostliny zajišťují rozmanité použití.

Zážitek z používání kombinované saunové pece EOS můžeme zvýšit použitím éterických olejů, rostlin, sušených bylinek a různých terapií.

Příslušenstvím parní saunové pece je parní nádoba, do které je možné umístit himalájskou sůl, sušené bylinky, čerstvé ovoce nebo různé aroma do sauny.

Pokud máte rádi sauny seance, ale nesnášíte vysokou teplotu, tak jsou pro Vás bio saunová kamna EOS ideální volbou. Popis sauna seance naleznete také v naší sauna průvodci.

cz hu de en at sk