Stáhnout (PDF)

Himalájská solná terapie, solní pokoj, solná sauna


Himalájská wellness místnost budoucnostiV dnešní době lidé, mezi nimi i děti, jsou vystaveny mnoho vlivům škodlivým na zdraví. Elektronická zařízení, smog a kouř rozrušují přirozenou rovnováhu kladných a záporných částic ve vzduchu. Náš celkový duševní a tělesný stav ve velké míře závisí na kvalitě nadýchaného vzduchu. Vysoký obsah pozitivních iontů způsobuje zhoršení celkového duševního a tělesného stavu, psychickou slabost, způsobuje nespavost, může způsobit oslabeného imunitního systému u člověka. Krystalická sůl z Himalájí je podle našich poznatků nejčistší a najdobroúčinnejšia sůl. Přibližně před 250 mil.. lety v geologické periodě Trias (Mezozoikum) pod vlivem slunečního záření se praoceán vypařil av bývalých zátokách zůstala čistá krystalická sůl. Tyto solné ostrovy při vzniku Himalájí přibližně před 70 mil.. lety se částečně dostali do útrob Země, kde pod vlivem vysokého tlaku se zlisovali. Takže tato krystalická sůl pochází z doby, kdy naše Země byla ještě v přirozené rovnováze, a nezískají ji destilací z dnešního znečištěného moře. Himalájská krystalická sůl se dnes nachází v hloubkách Himalájí a do dnešního dne ji těžit ručně přirozeným způsobem.

Jedinečné vlastnosti krystalické soli z Himalájí:

 •     Himalájská sůl obsahuje 84 druhů minerálních látek a stopových prvků
 •     Himalájská sůl je zcela čistá, bez znečištění a bez nečistot z okolí
 •     Himalájská sůl vzhledem k složení a vznik má jedinečnou barevnost a krásu


Jakož i název napovídá, himalájskou solnou cihlu můžeme použít na různé architektonické cíle např. na stavbu částí stěn, oddělovačů prostoru, solné pokoje, solné ložnice / dětského pokoje, na wellness úseky, solné sauny nebo i na stavbu celé solné jeskyni nebo solné komory. S tímto můžeme vytvořit nejen jednoduše krásnou plochu, ale i zdravou a léčivou atmosféru v našem domově, ve fittness a wellness centrech, v lázních, v hotelu, v místnostech pro hosty, v mateřských školách, školách atd..

Himálajské solné pokoje budoucnosti


Solná cihla je ušatý solný krystal vyřezávaný do formy cihly o rozměrech přibližně 25x12, 5x2, 5cm nebo 20x10x5cm. Himalájská solná cihla je ručně těžený výrobek, proto z geometrického hlediska může mít různé rozměry. Barva solných cihel se mění od broskve až do tmavě oranžové, mohou být zcela jednobarevné nebo i pěkně Žilková, závisí to na tom, ze které vrstvy solného dolu pocházejí.

Himalájská solná terapie je vlastně detoxikační léčivá metoda urychlující detoxikaci organismu. Himalájská sůl má vysoký rozpouštěcí účinek a nadýchané solné krystaly napomáhají očištění dýchacích cest. Solné pokoje postavené pomocí himálajské soli nabízejí přírodní léčebnou metodu na ochranu zdraví. V himálajských solných pokojích, kabinách panuje bakteriologicky velmi čistá mikroklima. Její vzduch nasycený s minerály a blahodárnými mikroorganismy má pro zdraví prospěšné záporné náboje. Kromě toho obsahuje pro náš organismus důležité chemické prvky - jód, draslík, hořčík, selen - a další užitečné látky.

Nejdůležitějším léčebným účinkům himálajských solných kabin je vliv na sliznice dýchacích cest, a na hladkou svalovinu průdušek. Tyto minerály v přirozeném stavu dávají šlechetnost a efektivnost solné terapie. Jedna kúra v mobilních himálajské solné kabině vyhovuje účinkem jednoho celého dne na mořském pobřeží!

Účinky himálajské solné terapie:

 •     Používáním soli umíme pomoci nejen při onemocnění dýchacích cest, ale např. při alergických onemocněních, senné rýmě a při oslabení imunitního systému
 •     Himalájská sůl zvyšuje kvalitu spánku
 •     Himalájská sůl u astmatiků snižuje počet krizí
 •     Himalájská sůl zvyšuje odolnost proti zátěži

Komu se doporučuje himalájská solná terapie:

 •     I zdravím - zvyšuje odolnost vůči zátěži pomocí účinku Očišťující plic
 •     Kuřákům
 •     V případě zánětlivých onemocnění dýchacích cest
 •     Při záškrtu, senné rýmě, bronchitidě, sinusitidě, zánětu nosních dutin, při zánětu ucha, zánětu hlasivek
 •     Alergikům
 •     Astmatikům
 •     Sportovcům
 •     Při ekzému, psoriasis.


Himalájská solná pokoj je bez bakterií a virů. Himálajské solné pokoje a solné kabiny se dají leckde postavit, kde je dostatek místa.

Himalájská solná pokoj, solná sauna, solná kabina Vašich snů!

cz hu de en at sk