Stáhnout (PDF)

Parní sauna s bio saunovými kamny


Parní sauna - Parní koupel a sauna

Parní lázeň a sauna jsou velmi podobné. V sauně (co nazýváme také jako suchá pára) je vyšší teplota a nižší relativní vlhkost, jako v parní lázni, kde je 40-60 oC teplo, ale vlhkost může být až 80%. Sauna způsobuje silnější pocení, méně horký vzduch s mokrou párou šetrnější vyvolává pocení.

Parní sauna, parní kabina umožňuje používání i těm, kteří kvůli vysokému krevnímu tlaku, příznakům astmatu a alergie nemohou používat tradiční finskou saunu. Parní saunu mohou používat i děti a starší lidé.

Parní sauna, parní kabina má různé druhy. Může být jen parní sauna, může být kombinace páry s finskou saunou nebo infrasaunou, nebo může být vytvořeno takové kombinované řešení, kde finská sauna a finská sauna fungují z jedné saunové pece.

Používání parního generátoru Harvia Steamer doporučujeme těm, kteří těžko převádějí vysokou teplotu tradiční sauny. Zabezpečuje jemnější a mokřejší saunový koupel.

Při nižší teplotě a vyšší vlhkosti můžeme déle užívat léčebné účinky éterických olejů, a zklidňující a omlazující účinky medu do sauny.

Díky parního vyvíječe může být používána parní kabina i jako aroma kabina. Různé éterické oleje, aromata mají různé účinky na náš organismus. Můžeme si vybrat podle naší nálady aroma, vůni, která po smíchání s párou blahodárné účinky na naše zdraví.

Steamer je možné používat samostatně pouze v parní kabině, nebo můžeme ho dát i vedle finské saunové pece nebo do infrakabiny. Perfektně doplňuje každodenní používání finské sauny i infrasauny.  Příslušenstvím a doplňkem parního vyvíječe je keramická nádobka, do které můžeme dát dle naší aktuální nálady různé éterické oleje, bylinky nebo i himalájskou sul.


Bio saunová kamna Harvia

Používání biosaunových kamen firmy Harvia doporučujeme těm, kteří rádi užívají najednou účinky fínkskej sauny a příjemné páry.
Harvia Vega Kombi je speciální kombinací elektrické saunové pece a parního generátoru, která umožňuje rozmanité využití. Pomocí této pece můžeme naši sauna kabinu používat jako tradiční suchá finská sauna, jako parní sauna, bylinková sauna nebo jako aromakabína.

Kombinovaná saunová kamna v sobě zahrnuje elektrickou finskou saunová kamna a parní generátor. Zvláštností takové bio saunových kamen je, že její dvě funkce můžeme spustit zvlášť i najednou.

cz hu de en at sk